Divadelní tvorba

Významnou (a čím dál významnější) složkou mé tvorby je divadlo. Po lehce punkových začátcích (ještě v dobách mého působení v Praze) jsem v letech 2017 a 2018 zrealizoval tři kratší, leč určitě pozoruhodné projekty s šikovnými a talentovanými ochotníky z bysterské Elady. Níže jsou uvedeny linky na videozáznamy jednotlivých představení.

V roce 2019 jsem zahájil spolupráci s Divadelním spolkem F. A. Šubert Dobruška, na což jsem nesmírně hrdý. Jedná se o ochotnické sdružení se znamenitým renomé, odpovídajícím bohaté tradici i skvělé současnosti. Za tuto příležitost jsem náramně vděčný.

V rekordně krátkém čase jsme stvořili živý Betlém, prezentovaný ve čtvrtek 19. prosince 2019 na náměstí F. L. Věka. Níže najdete link na reportáž, odvysílanou v TV Dobruška. Na tomto projektu jsme si vzájemně ověřili, zda si budeme vyhovovat. A ukázalo se, že budeme.

V současné době (jaro 2020) připravujeme uvedení nové hry Orlíčci v rybníku. Jedná se o celovečerní kus, který jsem sestavil speciálně u příležitosti výročí 700 let Dobrušky. Věřím, že se stane důstojnou, leč neobyčejně humornou součástí oslav tohoto výročí. Premiéra je plánována v pondělí 5. října 2020 ve velkém sále dobrušského kina.

Zcela upřímně musím konstatovat, že práce s tak tvořivými a nadšenými lidmi je skutečná radost. Výteční herci (a ostatní členové týmu), velkorysé materiálové, logistické a technické zázemí, to vše orámováno vstřícnou podporou města - co víc si může principál přát? Věřím, že velká očekávání nezklameme. A předvedeme opravdu vymazlený spektákl.

A taky věřím, že dobře nastartovaná kooperace postoupí v roce příštím o krůček dál a výš - v hlavě mám adaptaci některé z českých filmových veseloher z období sklonku první republiky. Mé myšlenky se nejčastěji upírají k té asi nejslavnější z nich - ke Kristiánovi, klasickému bijáku oplývajícímu podmanivým kouzlem, postaveným na nádherně napsaných dialozích Oldřicha Nového s Adinou Mandlovou. Převedení Kristiána do záře divadelních reflektorů (pokud se do něj fakt pustím) by mohla být výzva jako hrom.


Reportáž Dobruška TV z představení Živého Betléma (prosinec 2019)

Videozáznamy z divadelních představení, realizovaných v bysterské Eladě:

Jedna jediná mince (prosinec 2017)

Soumrak Jidášů (duben 2018)

Voda a víno (prosinec 2018)


Vytvořeno pomocí Mozello - nejsnadnějšího nástroje na tworbu webů na světě.

 .