Divadelní tvorba

Významnou (a čím dál významnější) složkou mé tvorby je divadlo. Po lehce punkových začátcích (ještě v dobách mého působení v Praze) jsem v letech 2017 a 2018 zrealizoval tři kratší, leč určitě pozoruhodné projekty s šikovnými a talentovanými ochotníky z bysterské Elady. Níže jsou uvedeny linky na videozáznamy jednotlivých představení.

V roce 2019 jsem zahájil spolupráci s Divadelním spolkem F. A. Šubert Dobruška, na což jsem nesmírně hrdý. Jedná se o ochotnické sdružení se znamenitým renomé, odpovídajícím bohaté tradici i skvělé současnosti. Za tuto příležitost jsem náramně vděčný.

V rekordně krátkém čase jsme stvořili živý Betlém, prezentovaný ve čtvrtek 19. prosince 2019 na náměstí F. L. Věka. Níže najdete link na reportáž, odvysílanou v TV Dobruška. Na tomto projektu jsme si vzájemně ověřili, zda si budeme vyhovovat. A ukázalo se, že budeme.

V roce 2020 jsme navzdory koronavirovým těžkostem připravili uvedení nové hry Orlíčci v rybníku. Jedná se o celovečerní kus, který jsem sestavil speciálně u příležitosti výročí 700 let Dobrušky. Stal se důstojnou, leč neobyčejně humornou součástí oslav tohoto výročí. Premiéra proběhla v pondělí 5. října 2020 ve velkém sále dobrušského kina (zde pár pěkných fotek). Další představení se dosud uskutečnila 2. října 2020 v Bačetíně a 9. října 2020 v Častolovicích. Následující štace proběhly v roce 2021 i 2022, kdy orlíčci dolétli (nebo lépe řečeno doplavali) až do Prahy. Konkrétně do Valdštejnské zahrady, kde jsme naši hru sehráli 18. srpna v rámci Kulturního léta v Senátu ČR. Byla to derniéra jako hrom (zde reportáž). 

25. listopadu 2022 proběhla v Bačetíně světová premiéra naší dobrušské adaptace geniální komedie Oscara Wildea Jak je důležité míti Filipa

Zcela upřímně musím konstatovat, že práce s tak tvořivými a nadšenými lidmi je skutečná radost. Výteční herci (a ostatní členové týmu), velkorysé materiálové, logistické a technické zázemí, to vše orámováno vstřícnou podporou města - co víc si může principál přát? 

Reportáž Dobruška TV z premiéry hry Orlíčci v rybníku  (říjen 2020)

Reportáž Dobruška TV z představení Živého Betléma (prosinec 2019)

Videozáznamy z divadelních představení, realizovaných v bysterské Eladě:

Jedna jediná mince (prosinec 2017)

Soumrak Jidášů (duben 2018)

Voda a víno (prosinec 2018)


Vytvořte si s Mozello web nebo e-shop.

Rychle, snadno a bez programování.

Nahlásit porušení pravidel Podrobnosti