Žilo, bylo, jedno nakladatelství ...

Píšu už mnoho let, ale nikdy mě ani ve snu nenapadlo učinit pokus o knižní vydání mých textů. Od jisté doby mě však v tomto směru začal poňoukat podobně postižený kamarád Mirek Vostrý. Na rozdíl ode mě v tom vyvinul značnou aktivitu, jejímž výsledkem však bylo to, co jsme asi oba čekali: nikdo na nás nečeká, chceme-li něco vydat, musíme vlastním nákladem. Oba jsme k tomuto účelu zvolili stejné nakladatelství a bohužel narazili na podvodníky.

Vzalo mi to chuť hledat někoho jiného, slušnějšího, a tak jsem za Mirkem přišel s nápadem založit nakladatelství vlastní. A tak vznikl na jaře 2018 label TOFANA, jehož prostřednictvím jsme přivedli na světlo světa své prvotiny, což bylo cílem první etapy: vyzkoušet, jak to funguje, a že to dobře funguje. Zároveň jsme se za pochodu učili (a stále učíme), jak se dělá marketing vlastní literární tvorbě.

Nyní míříme do etapy druhé, která má dva hlavní cíle: nabídnout platformu pro publikování hodnotné literatury dalším zájemcům, rozšířit tak autorské portfolio a dostat se (víc) do povědomí čtenářů. Ostatně: tyto cíle jsou spojené nádoby.

Nakladatelství je pro nás hobby, kterým se bavíme, a nikoli zdroj obživy (ten máme naštěstí jinde). Díky tomu nás netíží ekonomická stránka a můžeme se zaměřit pouze na smysl celé věci. Naším záměrem je vytvořit komunitní prostředí, kde se budou setkávat autoři, čtenáři a v podstatě kdokoli, koho zajímá literatura a to, co kolem ní vyvádíme. Komunita by měla být svépomocná, tj. autoři si budou navzájem pomáhat (vzájemné hodnocení tvorby, rady, tipy, nápady, sdílení zkušeností …), čtenáři mohou lépe a blíže poznat více autorů apod. Je to svým způsobem unikátní nápad: nahradit nesmyslnou konkurenční rivalitu užitečným cross-sellem.

Chceme být nakladatelství butikové, tj. jít cestou malonákladů (od malých začátků až k Nobelově ceně za literaturu). Dotisk nebo reedice nikdy není problém, problémem je neefektivní (příp. zkolabovaný) prodej špatně nastaveného nákladu. Autorům nabízíme vydání díla na bázi individuální dohody. Chceme, aby se s námi autor domluvil na konfiguraci celého procesu tak, aby to co nejvíce odpovídalo jeho představám a možnostem. 

Od července 2019 jsou naše knihy zalistovány v distribuční síti KOSMASu. V září 2019 byla zahájena spolupráce s producentem audioknih ČTIMI; prvním titulem, který se dočkal zvukové podoby, je moje povídková sbírka Zítra už bylo.

Vytvořte si s Mozello web nebo e-shop.

Rychle, snadno a bez programování.

Nahlásit porušení pravidel Podrobnosti